Vác Online



KERESÉS

Elismerés
 
 Média-díjban részesítette kollégánkat a PMRFK!
 

Támogatók:
 
Zollner Elektronik AG

BioTechUSA

hitelmindenkinek.hu





Barna Party Lovarda

Barna Party Kisvendéglő - Verőce

Keresőoptimalizálás

Toperini Ipari Park
 

Médiapartner:
 
 

CÉGINFÓ
HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

 
Megnyitották Pencen a HVI-t Nyomtatás E-mail
Tartalomjegyzék
Megnyitották Pencen a HVI-t
Az Európai Unió LEADER programjáról (2004.)
Pencen az iskola épületében, augusztus 29-én rendezték meg a Váci kistérség Helyi Vidékfejlesztési Irodájának (HVI) hivatalos megnyitóját. Az esemény szerves részét képezte annak az országos folyamatnak, amelynek keretében új hídfőállásokkal bővül a hazai vidékfejlesztési intézményrendszer, hiszen az ország százhatvanhét vidéki kistérségében a közeljövőben nyitják meg kapuikat a HVI-k.


A hálózat országos megnyitására augusztus 7-én a Pest megyei Tápiógyörgyén került sor, melyet további hat regionális helyszínen – Szentgotthárdon, Sümegen, Dombóváron, Kisteleken, Baktalórántházán és Encsen – megtartott rendezvény követett.

A váci kistérségben többek között az INNOLAND Közép-magyarországi Területpolitikai Közhasznú Egyesület (INNOLAND Khe.) nyújtott be pályázatot az országosan meghirdetett kiírásra, a HVI Irodai cím elnyerésére, amelynek eredményeképpen a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium által adományozott HVI címet 2007. augusztusában az INNOLAND Khe. át is vehette.   

A vidékfejlesztés számukra életképes vidéket, élhető, fejlődőképes településeket jelent. Természetesen, ahol a mezőgazdasági termelés a döntő, ott ennek a fejlesztése fontos, ahol a táj- és a környezet fenntartható fejlesztése a cél. Ott ezen területen kell összefogott módon biztosítani a fejlődést. Mindezt az ottélőkkel közösen, a helyi közösségek fejlődésén , fejlesztésén keresztül lehet megteremteni. Fontos felismerni az új kor lehetőségeit és kihívásait, hiszen a vidék nem termőföldek, legelők és az ezekből élő tanyák, falvak puszta sora, ahol emberek tízezrei kersik megélhetésüket, hanem szervesen összefüggő, folyamatosan változó, komplex társadalmi tér, minden ehhez kapcsolódó gazdasági és kulturális vonatkozással együtt.

A haladó szellemű vidékpolitika, illetve az integrált, minden szektorra és ágazatra kiterjedő vidékfejlesztés jegyében megtervezett, az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alapból (EMVA) finanszírozott Új Magyarország Vidékfejlesztési Program (ÚMVP) 2007-2013 között rendelkezésre álló fejlesztési forrásai új esélyt jelentenek a felzárkózásra. A XXI. századi vidéki lét alapvető minőségeiben nem különbözhet a várositól, legfeljebb életvitelében, stílusában és árnyalataiban – a Földművelésügyi és Vidékfejlsztési Minisztérium (FVM) célja, hogy az ehhez szükséges feltételeket megteremtse, a helyi vidékfejlesztési irodák országos hálózata részeként, a Váci Kistérség Helyi Vidékfejlesztési Irodája pedig a végrehajtás egyik új, decentralizált eszköze.

A HVI-k a szaktárca, illetve a kistérségi önkormányzatok, vállalkozók és civil szervezetek közötti kommunikáció kulcsfontosságú szereplői lesznek az ÚMVP megvalósítása során. Valóban egyfajta hidat, összekötő kapcsot képeznek majd az országos stratégiát kidolgozó FVM és az azt tartalommal megtöltő, helyi szinten megvalósító projektgazdák között. Az információk áramoltatásán túl számos egyéb szolgáltatást nyújtanak majd a kistérségben, főként a helyi adottságokra építő tudatos tervezés, a tervek operatív megvalósításában való közreműködés, a képesség- és készségfejlesztés, valamint a helyi közösségépítés körében, de részt vesznek a térség gazdasági és kulturális elképzeléseinek összehangolásában is.  

A helyi érdeklődők és érdekeltek által közösen kialakított fejlesztési stratégiák fogják kijelölni a kistérségek következő hét évre szóló fejlődési irányait, az elképzelések és ezek megvalósulása között az út tehát teljesen linerális, nincsenek felesleges útvesztők. A HVI-k felelőssége e folyamat koordinálása, adminisztratív hátterének, átláthatóságának és követhetőségének biztosítása, illetve a helyi szereplők motiválása.

Legaktuálisabb feladatuk az augusztus-szeptember között zajló LEADER-regisztráció lebonyolítása, amelynek keretében lajstromba veszik mindazokat az akciócsoportokat és a hozzájuk csatlakozó tagokat, akik – felismervén a helyi közösségek együttműködésében, a közös tervezésben és felelős kivitelezésben rejlő lehetőségeket – részt kívánnak venni a 2013-ig megvalósuló új LEADER-programban.  

 



 




 










APRÓK

KÖZÉRDEKŰ

Mi Újság?

Írja meg,
s mi hírbe hozzuk!

Ha tud bármilyen
történésről, amiről
mi nem értesültünk
írja meg nekünk!

Hírmondó e-mail



   Beállítás kezdőlapnak |  Hozzáadás a kedvencekhez |  A lap tetejére  
   Impresszum |  Médiaajánlat |  Jogokról |  Adatkezelésről |  Chat szabályzat