HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

Világbajnokot avatott a Váci Kajak Kenu SE Nyomtatás E-mail
2015. szept. 14.
A Váci Kajak Kenu SE két ifjú sportolója, Petró Ádám és Petró Eik ugyancsak kitett magáért a hétvégén zajló maraton VB-n.  A versenyt Győrben rendezték, a hangulat kiváló a szép időben több ezer szurkoló biztatta a kiváló eredményt elérő sportolókat.

Petró Ádám ötödik helyezést ért el  a felnőttek között 20 évesen, a következő korú már 25 éves volt. Aki nyerte a versenyt, 8 szoros világbajnok. Ő is indult  20 évesen Győrben, 1999-ben,  akkor 8. volt. A 20 éves Petró Ádám az élmezőnnyel viaskodva érte el az ötödik helyezést, előtte 20 méterrel ért be a többszörös spanyol világbajnokságon.

Petró Erik bronzérmes lett egyesben és világbajnoki aranyérmet szerzett párosban Mayer Keánnal.

Gratulálunk  a fiúknak és edzőinek, Babella Lászlónak és Borsodi Gézának!

A kajakosok mezőnyében Petró Erik és Mayer Keán duója óriási fölénnyel nyerte meg a versenyt, szinte már a táv elejétől kezdve ők irányítottak, és gyorsan lerázták magukról a mezőnyt, míg Ács Péter és Erdőssy Csaba jó darabig a britekkel harcolt az ezüstérmes pozícióért.

„A rajtunk úgy sikerült, ahogyan elterveztük, nem volt fennakadás az első fordulóban. Az első futás után mentünk egy jó iramot, és hallottam, hogy ezt nem bírják el a többiek. Ettől meg is jött az erőm, és mondtam Rikinek, hogy induljunk be, onnantól pedig ment minden könnyedén” – mondta Mayer Keán, aki biztos volt benne, hogy az egyéniben már bronzérmes párja, Petró Erik jól bírja a versenyt.

„Pedig reggel nagyon fáradtnak éreztem magam. Féltem is tőle, hogy nem bírom ki, szenvedős lesz a verseny, de hál isten az elején eldöntöttük, és tudtuk menni a saját iramunkat. Nem számítottam rá, hogy ennyire kiemelkedünk a mezőnyből” – magyarázta Petró Erik.”