HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

Váci sikerek Szegeden Nyomtatás E-mail
2014. szept. 11.
Az elmúlt hétvégén zajlott le Szegeden, a Nemzeti Kajak-Kenu és Evezős Olimpiai Központban a 2014. évi Felnőtt és Masters Országos Bajnoksága és Sport XXI Mini Kupa és Diák Ranglista versenye, ráadásul az esemény keretein belül a 2014/2015. tanévi diákolimpia is megrendezésre került. A három napos eseményen felnőtt egypár-, kétpár-, négypár evezősök, illetve a nyolcasok versenye váltotta ki a legnagyobb érdeklődést.

Pénteken a férfi normál súlyú egypárevezősök között a könnyűsúlyú Galambos Péter (VVEC) (képünkön) nyerte meg, mögötte a szintén könnyűsúlyú Csepregi Gábor (DNHE) ért be, a dobogó harmadik fokára pedig Pétervári-Molnár Bendegúz (BEE) állt fel.

Szombaton került megrendezésre a férfi könnyűsúlyú egypárevezősök döntője, ahol az 1000 méterig még az élen álló, és előző nap a normál súlyú egypárban aranyérmes Galambos Péter (VVEC) a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Pétert két másodperccel előzte meg Csepregi Gábor (DNHE), az aranyérmet pedig az U23-as Világbajnokságon döntős Matyasovszki Dániel (Szegedi VE) hozta el.

Vasárnap a felnőtt korosztályban a nagyobb egységeké volt a főszerep. Ezen a napon szállt másodszor vízre Varga Tamás és Hirling Zsolt, akik szombaton már váci könnyűsúlyú négypárevezős egységben Galambos Péterrel és Csiszár Péterrel kiegészülve nyertek egy aranyérmet. Az Országos Bajnokság utolsó versenynapján a normál súlyú négypárban voltak érdekeltek, ahol az ifjúsági korosztályú Ács Kristóffal és Bácskai Mátéval kiegészülve álltak rajthoz. A váci négypár 0,3 másodperccel volt gyorsabb a BEE-s egységnél, így ők szerezték meg a harmadik helyet. A csepeli négypár evezős egység hozta el az ezüstérmet (Szlovák Bence, Pásztor András, Rozsos Péter, Pálffy Róbert), az aranyat pedig a szegedi négypár gyűjtötte be (László Attila, Tari János, Matyasovszki Dániel, Pozsár Bence).