CÉGINFÓ
HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

Váci sikerek nemzetközi versenyeken Nyomtatás E-mail
A Vác Városi Sportegyesület fiatal, tehetséges birkózói az elmúlt időszakban három nemzetközi versenyen is részt vettek. A Szigetváron, Genovában (Olaszország) és Zentán (Szerbia) megtartott megmérettetésről egyaránt fényesen csillogó érmekkel térhettek haza Juhász Sándor és Juhász Balázs tanítványai.

A Szigetváron megtartott szabadfogású nemzetközi birkózó versenyen, azaz a Zrínyi kupán három országból mintegy kétszáztíz ifjú birkózó küzdött meg egymással. Az 1996 és 1998 között születettek kategóriájában Szalisznyi Kolos ötödik helyezett lett a harmincegy kilogrammosok csatájában, míg a tíz kilogrammal nehezebbek versenyében Fekete Attila nem talált legyőzőre, így övé lett az aranyérem. A nemzetközi viadalon azonban nem ez volt az egyetlen, legcsillogóbb medál, amelyet váci sportolók nyakába akasztották. A tizennégy-tizenöt esztendősök csatájában a negyvenkét kilogrammos Nagy Mihály, míg a tizenkettő-tizenhárom évesek között a negyvenhét kilogrammos Nagy Péter térhetett haza aranyéremmel. Ezen a versenyen még egy ötödik helyezést is sikerült begyűjtenie a váci csapatnak harmincöt kilogrammosok mezőnyében indult Fekete Pál révén, aki a tizenkettő-tizenhárom évesek között lépett szőnyegre.

Szerbiában, azon belül Zentán négy ország százhetvennyolc birkózója vett részt az ottani kötöttfogású versenyen, amelyen összesen négy aranyérmet és egy ezüstérmet szereztek a váciak. A huszonöt kilogramosok között, az 1998-ban és 99-ben születettek versenyében Mikulinszki Ádám, míg a negyvenhét kilogrammosok között, a 14-15 évesek csatájában Juhász Bence szerzett aranyérmet. Ugyanebben a korcsoportban, de a negyvenkét kilogrammosok küzdelmében első helyezett lett Németh Béla, akit a dobogón váci csapattársa, Nagy Mihály követhetett. A negyvenhét kilogrammos, tizenkét-tizenhárom évesek viadalában Nagy Péter bizonyult a legjobbnak. Ezen a találkozón még egy jelentős váci siker született, Juhász Bence ugyanis “bezsebelhette” a legjobb külföldi versenyzőnek járó díjat is.

S szintén az ő nevéhez fűződik az a siker, amelyet Genovában ért el. A Vác Városi Sportegyesület versenyzője idegenlégiósként képviselte a nyírségi Bököny birkózó klubot ezen a tornán, ahol a  szerepelt Olaszországban egy nagyszabású birkózó tornán, ahol szabadfogásban lépett szőnyegre az ötven kilogrammosok súlycsoportjában, s megszerezte az első helyet.