HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

Szép váci eredmények az I. Kiskun Kupán Nyomtatás E-mail
2016. febr. 25.
2016. február 20-án, szombaton került megrendezésre az I. Kiskun Kupa Nemzetközi Pénzdíjas Kyokushin Karate Verseny Kiskunfélegyházán, a Kész Arénában. A megmérettetésen a váci Wachtler Dojo kyokushin karatésai is részt vettek. A klubot Boros Máté és Falat József küzdelem és sensei, Wachtler Viktor pedig kata (formagyakorlat) versenyszámban képviselte a versenyen, amelyen összesen 260 versenyző (Ausztria, Horvátország, Ukrajna és Magyarország színeiben) vett részt.

Wachtler Viktor beszámolóját a versenyről az alábbiakban olvashatják:

"A délelőtt folyamán került sor a formagyakorlat versenyszám lebonyolítására, mely során első körben kötelező, a második körben szabadon választott formagyakorlatokat kellett bemutatniuk a versenyzőknek. Sensei Wachtler Viktor csak egy formagyakorlat-párbajban maradt alul ukrán ellenfelével szemben, így a második helyet szerezte meg.

Délután a küzdelmi versenyszámokban került sor a megmérettetésekre. Falat József derekasan küzdve, de dobogós helyet nem szerezve a 4. helyen végzett a felnőtt férfi C kategória -80kg-os súlycsoportjában.

Boros Máté 16 évesen 55 kg-os testsúllyal korengedménnyel indulhatott a felnőtt férfi C kategória -70kg-os csoportjában. Első küzdelmét 69kg-os ellenfelével bírói döntéssel az első 2 perc után megnyerte.
Második küzdelmét az ellenfele bordatörés miatt feladta.
Harmadik küzdelmét 20 másodperc alatt befejezte, ellenfelét test KO-val búcsúztatva az aranyérmet nyerte meg."