HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

Szép eredmények a Váci Vízmű SE utánpótlásának háza táján Nyomtatás E-mail
2018. ápr. 27.
Az elmúlt hétvégén Székesfehérváron jártak a Váci Vízmű Sportegyesület utánpótlás korú versenyzői a Magyar Öttusa Szövetség szervezésében megrendezett Decathlon Magyar Kupa 1. fordulóján. A rendkívül sűrű mezőnyben képviseltette magát az ország valamennyi öttusa egyesülete, de voltak úszó és triatlon versenyzők is. Korosztályonként és nemenként megközelítőleg hatvan-hatvan versenyző állt rajthoz, hogy úszásban és futásban mérjék össze erejüket. A kis egyesület nagyon szépen helyt állva, értékes helyezéseket és pontot gyűjtött. A nyújtott teljesítmény és helyezések alapján a tavalyi évhez képest jóval több versenyző reménykedhet abban, hogy több forduló eredménye és helyezései alapján az idény végén bekerül az elit bajnokságba, ahol nemenként és évjáratonként a korosztály legjobb 16 versenyzője fogja összemérni erejét, ráadásul az egyesület történetében megszületett az első kéttusa győzelem is, hiszen Tilinger Hunor a 2009 és fiatalabb versenyzők között 60 versenyzőt maga mögé utasítva megszerezte az első helyet.

További helyezések: Hertel Máté 5., Nádasi Gergely 7., Boros Márton 8., Nyerges Réka 9., Makrai Bálint 10., Urbán Luca 14., , Sujker Alexia 15., Nádasi Marcell 16., Kocsis Emma 17., Tilinger Emese 20., Medvei Barnabás 20., Aradi Bendegúz 27., Boros Apor 28., Szokol Kristóf 31., Gémes Márk 31., Kocsis Tamás 45., Helmle Mátyás 45., Pindes Bence 51., Boros Ádám 51., Mészáros Vazul 58.

Szűk egy héten belül néhány versenyző a veresegyházi duatlon (kerékpár és futás) országos versenyen is megmérettette magát. Itt az újonc 2. fiúk értek el szép helyezést, hiszen csapatban bronzérmet szereztek. Bakó Donát Újonc 1. korosztályban pedig az előkelő 5. helyen végzett.

További helyezések egyéniben: Nádasi Gergely 9., Nádasi Marcell 17., Hertel Máté 19., Helmle Mátyás 25., Kocsis Tamás 39., Bíró Levente 44., Helmle Mátyás 45., Pindes Bence 53., Raucher Dóra 39.

A versenyzők felkészítő edzők: Tószegi Márta, Tószegi Andor és dr. Kocsis Tamás voltak.

Szerkesztőségünk szívből gratulál a szép eredményekhez!