Médiapartner:

CÉGINFÓ
HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

Síroller és görkorcsolya versenyt rendeztek a Toperini Ipari Parkban Nyomtatás E-mail
2014. szept. 23.
A Váci Ifjúsági Sportegyesület, a Magyar Síszövetség megbízásából, 2014. szeptember 20. napján rendezte meg Vácon, a Toperini Ipari Parkban, a Toperini Kupa Síroller Nyílt Középtávú Országos Bajnokságot, ami egyben az idei Magyar Síroller Kupa 4. Futama is volt.

A síroller futamokat követően lebonyolításra került egy görkorcsolya verseny is.

A futamokon 9 klub 54 versenyzője mérte össze tudását különböző korosztályokban és távokon.
A Váci Ifjúsági Sportegyesület versenyzői sikert, sikerre halmoztak.
A legkisebbek 2,5 kilométeres versenyén a gyermek I. leány kategóriában Cs. Nagy Éva második helyezést, míg a gyermek II. leány kategóriában Holéczy Lili első, Cs. Nagy Olga második helyezést szerzett.

A serdülő lányok 5 kilométeres futamában Somoghy Anna arany, a fiúk ugyanezen távján Holéczy Bence bronz érmet nyert.

A felnőtt hölgyek 20 kilométeres versenyében Vasziljevics Erika futott be harmadik helyen. Ugyanezen a távon a férfiak Masters I. korosztályában, Holéczy Tibor második, Bajári Gábor harmadik, Árkai György a negyedik helyen ért célba.
Ebben a versenyben indult Pati Nagy Attila, aki azonban nem sírollerrel, hanem görkorcsolyával tette meg a távot, ezért bár a futamban a második helyen zárt, kiválló eredménye a bajnokságban nem, csak a nyílt versenyben volt értékelhető.

Az amatőr hölgyek 7,5 kilométeres, hobbi futamában induló Törőcsik-Vasas Virág első, Szirony Ágnes negyedik helyezést ért el.

A felnőtt hölgyek 20 kilométeres futamát a Vasas SC színeiben versenyző Szöllősi Boglárka nyerte, míg a férfiaknál Szabó Milán nagy fölénnyel diadalmaskodott.
Milán a Szocsi Téli Olimpián is képviselhette a magyar színeket, s nekünk váciaknak még azt is tudnunk kell róla, hogy bár világ életében gyöngyösi lakos volt, édesanyja terhessége alatt Vácra került szülész orvosa miatt, 1990-ben városunkban született.

A verseny legidősebb résztvevője, a Vasas SC színeiben induló, kiváló sífutó edző, az 1944-ben született Rosivall Zoltán volt, aki korát meghazudtolva, remek tempóban teljesítette a neki kirótt 15 kilométeres távot.

Mi az a síroller?

A síroller a sífutók nyári felkészülését segítő sporteszköz. A sícipő a síkötés és a síbot megegyezik a téli felszereléssel viszont a sílécet egy görsí helyettesíti. Használatához a gyakorlaton túl jó minőségű kisforgalmú aszfaltozott út ajánlott. A téli sífutással megegyező mozgássor hasonló a görkorcsolyázáshoz viszont itt egy síbot használatának köszönhetően jóval nagyobb sebesség érhető el, hiszen nem csak lábbal, hanem karral is hajtja magát a versenyző.

A futamok a fenti napon, délután 2-kor indulnak gyermek és serdülő kategóriában majd a leglátványosabb futam a felnőtteké délután 3 órakor fog elrajtolni.

Szöve: P. I.
Fotók: SomaFoto