CÉGINFÓ
HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

Az első váci győzelem ősszel Nyomtatás E-mail
A női kézilabda-bajnokság őszi idényének negyedik fordulójában, szeptember 14-én,  szombaton  a váci sportcsarnokban fogadta Kenyeres József csapata az élvonal egyik újoncát, az óbudai Goldberger SE csapatát. A váci lányok hatalmas fölénnyel nyertek az óbudaiak elleni találkozón. Az első félidőben például egy híjján dupla annyi gólt (11-6) dobott a vendéglátó, mint a fővárosi együttes.

A váciak azonban már a mérkőzés első perceiben elhúztak a Goldberger mellett. Gyors egymásutánban négyszer is az óbudai leánysereg kapujában kötött ki a kézilabda, míg a vendégek első találatára egészen a kilencedik percig várni kellett. A fővárosiak ugyan első góljuk előtt is bombázták a váciak kapuját, de a labda rendre a kapufán csattant.

A második játékrészben ugyanúgy folyt a vendégek gyenge szereplése, mint az első félidőben. A vendégek a találkozó második félidő első negyedórájában mindössze két alkalommal helyezték el a labdát a váci kapuban, ahol a tizenöt esztendős Sipeki Flóra (képünkön) debütált sikerrel. A házigazdák közül Gerstmár Szilvia, Orbán Adrienn, Schmidt Erika, Simon Orsolya, Bagócsi Barbara, Ábrahám Szilvia, Farkas Veronika és a sérüléséből felépülve pályára lépő Veszeli Judit iratkozott fel ezúttal a góllövök listájára.

A találkozó 29-17-es hazai győzelemmel zárult. Az őszi fordulók során ez volt az első győztes meccse a váciaknak. Remélhetőleg, ezt még sok követi az elkövetkező hetekben. Legközelebb szeptember 22-én a Hódmezővásárhely otthonában bizonyíthatnak a Kenyeres-tanítványok. A mérkőzés 18 órakor kezdődik a Csongrád megyei településen.