HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

6 órás futás Velencén, egyéni csúccsal Nyomtatás E-mail
2015. okt. 27.
Szeptember 17-én rendezték meg Velencén az OptaVita ultrafutó kupa soron levő állomását, ahol 100 km-es, 6, 4 és 2 órás számokban rendeztek versenyt. A versenypálya a Vizi-várból induló és érkező 5km-es kör volt, ami főleg a kerékpárúton vezetett. A népes mezőnyben ott volt a VISE színeiben induló Czombos Péter is, aki a 6 órás versenyszámban állt rajthoz.

A felkészülés ideje alatt a 65 km volt a cél, de sajnos két héttel a verseny előtt Péter sérülést szenvedett bal térdére. Így még a rajtnál is kétséges volt, hogy végig bírja e majd a lába a nem kis megpróbáltatást. Egészen a 7 körig ( 35km-ig ) rendben is ment minden, onnan viszont már, nem csak a távot hanem a fájdalmakat is le kellett küzdenie Péternek.

Az utolsó két körben már némi séta is vegyült a futásba, makacsul fájó térdei miatt, de egy perce sem merült fel benne a feladás lehetősége. Kitartása egyéni csúcsot jelentő 58.2 km-t eredményezett amellyel az 5. helyezést is elcsípte. Most egy rövidebb pihenés, regenerálódás következik, majd pedig jön a téli alapozási időszak, mert tervek jövőre is vannak...