HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

Selyések Határtalanul - egy sikeres pályázat margójára Nyomtatás E-mail
2015. máj. 15.
A Selye János Humán Szakközépiskola 2014-ben 2,7 millió forintot nyert a Határtalanul pályázat keretében. Ez többek között lehetővé tette 40 szabadkai diák 4 napos magyarországi, és 40 selyés diák 4 napos szerbiai, vajdasági utazását közös, programjaikat. A tanulók és a 4-4 kísérőtanár közös projektjének lezárása, és a pályázati kiírásban előírtak szerinti dokumentálása most zajlik, továbbá szintén a nyertes pályázatnak köszönhetően hátra van még egy rendezvény megvalósítása - derült ki azon a sajtótájékoztatón, amelyet a mai napon tartott a váci egészségügyi oktatási intézményben a projektvezető Csatainé Neumann Rita tanárnő.

A tájékoztatón a helyi média képviselői mellett jelen volt Hóringerné Kozák Eszter igazgató asszony, valamint a pályázat írásában segítséget nyújtó Rodney Ágnes tanárnő, szakmai igazgatóhelyettes is.

Csatainé Neumann Rita első körben elmondta: a pályázatnak nagyon fontos célkitűzése, hogy a tanulóik ne csak tankönyvből tanuljanak, hanem közvetlenül is tapasztalatot szerezhessenek a Trianon után határon túlra szakadt magyarság helyzetéről, életéről, létéről, megismerjék a délvidéki emberek szemléletmódját. A tanárnő hozzátette: meglátásuk szerint a kitűzött cél maradéktalanul teljesült és egy sikeres projektet tudhatnak maguk mögött.

A projektvezető ezt követően a szakmai igazgatóhelyettes mellett említést tett azokról, akik még közvetlenül részt vettek a projekt megvalósításában. Ők név szerint: Dr. Marsiné Nagy Kornélia, Dr. Molnárné Szilágyi Boglárka, valamint Birk Zoltán.

Az említett, még megvalósításra váró rendezvény kapcsán Csatainé Neumann Rita elmondta, hogy 2015. június 4-én, a nemzeti összetartozás napján az iskolai ünnepélyen túl egy tartalmas projektnapot tartanak majd, amelyen az utazáson részt vett tanulók megosztják élményeiket diáktársaikkal.

A projektvezető mondandóját a pályázathoz választott mottójukkal zárta, miszerint: