Vác Online



KERESÉS

Elismerés
 
 Média-díjban részesítette kollégánkat a PMRFK!
 

Támogatók:
 
Zollner Elektronik AG

BioTechUSA

hitelmindenkinek.hu





Barna Party Lovarda

Barna Party Kisvendéglő - Verőce

Keresőoptimalizálás

Toperini Ipari Park
 

Médiapartner:
 
 

CÉGINFÓ
HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

 
EP-képviselőket választott az ország Nyomtatás E-mail
Magyarországon a köztársasági elnök június 7-ére, vasárnapra tűzte ki az Európai Parlamenti képviselőválasztás időpontját. A szavazás reggel 6 órától este 19 óráig tartott. A hivatalos, összesített eredményt az alábbiakban közöljük.


Összesített adatok Vácott

Szavazóként megjelentek száma: 11 896 - 43,65 % részvételi arány (országos 36,28%),
Leadott érvényes szavazatok: 11 837.

Szavazatok száma Vácott a listát állító pártokra:




Az Európai Parlamenti Választás, hivatalos forrásból származó, összesített eredményét az alábbiakban olvashatják!

Az Országos Választási Iroda adatai alapján
99,90 %-os feldolgozottság
2009. június 7.  22:00

Az alábbiakban a www.magyarorszag.hu honlapon megjelent írásból kiderülnek a szavazással kapcsolatos legfontosabb tudnivalók, információk:

A választáson az a párt vagy pártszövetség állíthatott listát, amely legalább húszezer hitelesített ajánlószelvényt összegyűjtött. A szavazólapon a pártok sorrendjét sorsolással döntötte el az OVB: első helyen a Fidesz-KDNP közös lista, majd  az SZDSZ, az MCF Roma Összefogás Párt, a Magyar Kommunista Munkáspárt (Munkáspárt), az MSZP, a Jobbik Magyarországért Mozgalom listája szerepel, ezt a Lehet Más a Politika és a Humanista Párt (LMP-HP) közös listája követi, és az MDF listája zárja.
A szavazólapon szerepelnek a pártok emblémái, a karika, amelynek beikszelésével a szavazat elhelyezhető, a párt bíróságon bejegyzett neve és rövidítése, valamint a 22 (vagy annál kevesebb) jelölt neve. A szavazólapon egymás mellett szerepel a nyolc pártlista, így a szavazólap széles: mintegy másfél fekvő A4-es papír méretű.


A szavazás szabályai

Az EP-választáson a választópolgárok személyesen, lakóhelyükön szavazhatnak. A szavazás napján lakóhelyétől távol lévő választópolgár - kérelmére - belföldön igazolással, külföldön a Magyar Köztársaság nagykövetségein és főkonzulátusain adhatja le szavazatát. Igazolás kiadását ajánlott levélben 2009. június 2-ig, személyesen vagy meghatalmazott útján június 5-én 16.00 óráig, a külképviseleti névjegyzékbe való felvételt május 22-én 16.00 óráig lehet kérni a lakóhely szerint illetékes jegyzőtől.

Szavazni csak a személyazonosság és a lakcím igazolására alkalmas hatósági igazolványokkal lehet. Szavazni lehet a régi formátumú, lakcímet is tartalmazó személyi igazolvánnyal. Akik az új, kártya formátumú személyivel, útlevéllel vagy 2001. január 1-je után kiállított vezetői engedéllyel szavaznak, minden esetben fel kell mutatniuk lakcímigazolványukat is.
Az uniós választópolgár a saját országa szerinti személyazonosító igazolvánnyal igazolja személyazonosságát; míg a lakcímét - a magyar állampolgárokéval azonos módon - a lakcímet igazoló hatósági igazolvánnyal (lakcímkártya). A lejárt érvényességű okmányokkal rendelkezők nem szavazhatnak, őket a szavazatszámláló bizottság köteles visszautasítani.

A mozgásukban korlátozott szavazópolgárok írásban kérhetnek mozgóurnát a szavazás napjáig a lakóhely szerinti szavazatszámláló bizottságtól. Az egészségügyi, szociális vagy büntetés-végrehajtási intézetekben tartózkodóknak először igazolást kell kérniük a lakcímük szerinti helyi választási irodától, majd az igazolás birtokában kérhetnek mozgóurnát az intézmény helye szerinti helyi választási irodától, vagy a szavazás napján az igazolással szavazásra kijelölt szavazókör szavazatszámláló bizottságától.

 
A szavazás menete


A szavazatszámláló bizottság megállapítja a szavazni kívánó személy azonosságát és azt, hogy szerepel-e a névjegyzékben (az értesítő bemutatása nem szükséges). Ha a szavazásnak nincs akadálya, a bizottság átadja a választópolgár részére a szavazólapot és a borítékot. A szavazólapot a választópolgár jelenlétében kell lebélyegezni. A szavazólap átvételét a választópolgár a névjegyzéken saját kezű aláírásával igazolja.

A szavazásához szavazófülke áll rendelkezésre. A választópolgár kitölti a szavazólapot. Érvényesen szavazni csak egy listára lehet, a neve felett elhelyezett körbe tollal írt x vagy + jellel! Egyéb megjelölés érvényes szavazatként nem vehető figyelembe. Végül a választópolgár a szavazólapot borítékba teszi, és a borítékot a szavazatszámláló bizottság előtt az urnába helyezi.
 

Megosztás
 




 










APRÓK

KÖZÉRDEKŰ

Mi Újság?

Írja meg,
s mi hírbe hozzuk!

Ha tud bármilyen
történésről, amiről
mi nem értesültünk
írja meg nekünk!

Hírmondó e-mail



   Beállítás kezdőlapnak |  Hozzáadás a kedvencekhez |  A lap tetejére  
   Impresszum |  Médiaajánlat |  Jogokról |  Adatkezelésről |  Chat szabályzat