Vác Online



KERESÉS

Elismerés
 
 Média-díjban részesítette kollégánkat a PMRFK!
 

Támogatók:
 
Zollner Elektronik AG

BioTechUSA

hitelmindenkinek.hu





Barna Party Lovarda

Barna Party Kisvendéglő - Verőce

Keresőoptimalizálás

Toperini Ipari Park
 

Médiapartner:
 
 

CÉGINFÓ
HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

 
Hosszú várólista a TEDxDanubia konferencián Nyomtatás E-mail
Már elővételben minden jegy elkelt a március 25-én az Uránia Filmszínházban megrendezésre kerülő TEDxDanubia konferenciára, amely ez alkalommal „A képzelet ereje” címet kapta. A konferencia arra keresi a választ, hogy mi is a képzelet, hogyan működik, miért olyan fontos és hasznos számunkra napjaink változó világában. A legnagyobb érdeklődés Tomicah Tillemann, Hillary Clinton amerikai külügyminiszter vezető tanácsadójának előadását övezi.



A magyar előadók között – a teljesség igénye nélkül – Freund Tamás agykutató, Csermely Péter biokémikus-professzor és Csányi Vilmos etológus is szerepel.

Mányai Csaba, a TEDxDanubia program-koordinátora szerint a konferencia látogatói mindannyian olyan felelős emberek, akik érzik a változás és a megoldások szükségességét: tudják, hogy komoly, strukturális kihívásokkal nézünk szembe, és ahhoz, hogy ezekre érdemi válaszokat tudjunk adni, lényeges, mélyreható változásokra van szükség. Mindezek mély megértést, komoly elhatározást és innovatív megoldásokat kívánnak, ehhez várnak inspirációt a konferencián. „Ha belegondolunk, képzelet nélkül nincs művészet, nincs tudomány és nincs innováció. Képzelet nélkül nincs empátia. Képzelet nélkül az alkotás és a megújulás sem lehetséges, hiszen a képzelet kell ahhoz, hogy túllépjünk azon, ami és ahogy már van. Képzelet kell a vízióhoz és képzelet kell az összefüggések felismeréséhez is” – magyarázza a témaválasztást Mányai Csaba.

A TEDxDanubia konferenciák célja platformot teremteni a határokon átívelő, élvezetes és alkotó felfedezés, párbeszéd, együtt gondolkodás és együttműködés számára a különféle tudományos és egyéb tevékenységi területeket illetően és földrajzi értelemben egyaránt. Lehetőséget nyújtani az érdemi megújuláshoz, az inspirációhoz, sőt a gazdasági, tudományos és kulturális értelemben vett 21. századi versenyképességhez, amely az életszínvonal növelése helyett immár az életminőség javítására összpontosít.

„Napjaink felfokozott tempója, az állandó problémamegoldás korlátozza a lehetőségek felfedezését. Teljesítmény-orientált világunkban mindenben „biztosra megyünk”, előszeretettel alkalmazzuk a megszokott eszközöket, ez a napi rutin pedig sok esetben kioltja életünkből az élményeket” – állítja Szénási Zoltán, a TEDxDanubiát szervező Vis Mentis Közhasznú Nonprofit Kft. vezetője. „Célunk egy olyan közeg létrehozása, ahol egy jobb, élhetőbb és fenntartható jövő érdekében létrejöhetnek víziók, ahol közösen gondolkozhatunk és tehetünk azért, hogy e víziók valósággá válhassanak” – mutatta be a TEDxDanubia konferenciasorozat küldetését a szervező.

A TED-ről:

A TED, amely 25 éve indult Californiában egy kis, exkluzív és különleges konferenciaként, mára világszerte fogalommá vált. A konferenciák fővárosának is nevezik, mivel teljesen megváltoztatta, más dimenzióba emelte a korábban megszokott konferenciaélményt. Így mára a TED a világ talán legizgalmasabb, legkeresettebb és legkomolyabb, nem szigorúan szakmai jellegű konferenciája, amelyet az Ideas Worth Spreading (gondolatok, amelyeket érdemes terjeszteni) szlogen fogalmaz meg legtömörebben.

A TED konferenciák 18 perces vagy rövidebb, gondolatébresztő és szórakoztató előadásokkal rendkívül intenzív és inspiráló élményt jelentenek. Közönségük jellemzően heterogén háttérből érkezik, nyitott, intelligens, jó szándékú és potens. Az előadók között (akik egyébként a közönség soraiban is ott ülnek) olyanok szerepeltek, mint Bill Clinton, Bill Gates, Jane Goodall, Frank Gehry, Paul Simon, Sir Richard Branson, Elizabeth Gilbert, Philippe Starck, Alain de Botton, Isabel Allende, Gordon Brown, David Deutsch vagy Bono. Hátterében egy non-profit szervezettel, az Ideas Worth Spreading szellemében, a TED célja, hogy a határokon minden értelemben átívelően, az élet legkülönfélébb területeiről és a világ minden tájáról összegyűjtse a legérdekesebb, legtartalmasabb, leginnovatívabb és leginspiratívabb gondolkodókat és alkotókat. Számukra a TED olyan intenzív és stimuláló közeget teremt, ahol egymást és egymás által a világot és önmagukat jobban megismerhetik, amely képes megtermékenyíteni és gazdagítani gondolkodásukat, s ezáltal új, innovatív megoldásokhoz és projektekhez vezet.

A TEDxDanubiáról:

A TEDxDanubia a mára már fogalommá vált nemzetközi TED konferencia első önálló szervezésben megvalósuló hivatalos magyarországi változata. A rendhagyó konferencia célja, hogy az ország és a régió legizgalmasabb, leginnovatívabb és leginspirálóbb gondolkodói és alkotói az élet különféle területeiről összegyűljenek, átlépjék megszokott határaikat és gondolatokat cseréljenek.

A Vis Mentisről:

A TEDxDanubia konferenciát szervező Vis Mentis Tudományos és Ismeretterjesztő Közhasznú Nonprofit Kft. egy társadalmi vállalkozás, melyet Mányai Csaba és Szénási Zoltán alapított 2010-ben. Ebben a nonprofit szervezetben három különböző, de egymással összefüggő, és az új évezred kezdetén egyaránt fontos szempont szem előtt tartásával dolgoznak ki és valósítanak meg projekteket, melyek:
- az életszínvonalon túlmutatóan az életminőség előtérbe helyezése,
- a haladás, a fejlődés és a fenntarthatóság összhangjának megteremtése
- és a társadalmi innovációban és felelősségvállalásban rejlő erő felhasználása.
A Vis Mentis társadalmilag értékes célok érdekében tevékenykedik, a projektek megvalósításához kötődő közvetlen költségeken és munkadíjakon felül befolyó minden összeget az alapítók az általuk fontosnak és inspirálónak tartott ügyekre és a körülöttük kialakuló közösségre fordítanak.

Megosztás
 




 










APRÓK

KÖZÉRDEKŰ

Mi Újság?

Írja meg,
s mi hírbe hozzuk!

Ha tud bármilyen
történésről, amiről
mi nem értesültünk
írja meg nekünk!

Hírmondó e-mail



   Beállítás kezdőlapnak |  Hozzáadás a kedvencekhez |  A lap tetejére  
   Impresszum |  Médiaajánlat |  Jogokról |  Adatkezelésről |  Chat szabályzat