KÉZILABDA: A TISZTESNÉL IS ACÉLOSABB HELYTÁLLÁS GYŐRBEN, CSÜTÖRTÖKÖN JÖN A FRADI

Ahogy a váci lányok elszántságát ismerve előre is feltételezni lehetett, városunk csapata a tisztes helytállásnál is acélosabban vendégszerepelt Győrben, a női kézilabda élvonal 17. fordulójában, a végén csupán három gól volt a különbség a többszörös BL-győztes házigazda klub és a jóval szerényebb háttérből érkező látogatók között.

Jegyzőkönyv

GYŐRI AUDI ETO KC–PRAKTIKER-VÁC 34–31 (16–15)
Győr, 2167 néző. V: Haskó, Natkai.
GYŐR: Solberg-Östhassel – Hovden 1, Gros 9 (4), Brattset-Dale 4, Blohm 4, Nze Minko 5, Szöllősi-Schatzl 3. Csere: Duijndam (kapus), Oftedal 4, Győri-Lukács 2, Kristiansen 1, Haugsted, De Paula 1, Broch. Edző: Per Johansson.
VÁC: Győri – Such 4, Ballai B. 2, Kuczora 10 (3), Bordás 1, Csíkos 6, Csire 2. Csere: Bukovszky, Csizmadia (kapusok), Kovalcsik 1, Marincsák 2, Kurucz 1, Ballai A. 2. Edző: Herbert Gábor.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 3–6. 13. p.: 5–8. 21. p.: 11–10. 26. p.: 14–14. 34. p.: 20–19. 40. p.: 24–21. 46. p.: 26–27. 58. p.: 32–31.  Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3.

Herbert Gábor, a Praktiker-Vác vezetőedzője így nyilatkozott a mérkőzésről az M4 Sportnak:
– Magunkhoz képest jó teljesítményt nyújtottunk, a lányok élvezték a játékot, az akarattal sem volt probléma. Vereség után ritkán elégedett az ember, én az vagyok, bár a vereségnek sosem lehet örülni.

*

A héten (csütörtökön este, hazai pályán) a bajnokság másik nemzetközi szinten is elit klubjának számító, éllovas FTC-Rail Cargo Hungaria lesz a Praktiker-Vác ellenfele.
A 18 órakor kezdődő mérkőzés előtt 16.30-kor nyit a jegypénztár, a belépők ára a szokásos 2000 forint, illetve 6 év alattiak ingyenesen szurkolhatnak.
Jegyeket kizárólag a mérkőzések napján lehet váltani, elővételi értékesítés nincs.
A megvásárolt jegy önmagában nem biztosítja az ülőhelyet a mérkőzésre, ugyanis a sportcsarnokban az ülőhelyek foglalása érkezési sorrendben történik, kivételt képeznek ez alól a helyreszóló bérletes ülőhelyek.