Vác Online



KERESÉS

Elismerés
 
 Média-díjban részesítette kollégánkat a PMRFK!
 

Támogatók:
 
Zollner Elektronik AG

BioTechUSA

hitelmindenkinek.hu





Barna Party Lovarda

Barna Party Kisvendéglő - Verőce

Keresőoptimalizálás

Toperini Ipari Park
 

Médiapartner:
 
 

CÉGINFÓ
HÍREK

 
Második helyezés az Európa Tanács Tájdíj pályázatán - Beszámoló a díjátadóról Nyomtatás E-mail
2011. február 3-án, csütörtökön, kora délután a Budai várban lévő Örökség Galériában került sor az Európa Tájdíj pályázati ünnepség megtartására, a beadott pályamunkákból készült kiállítás megnyitójára. A rendezvényt a Vidékfejlesztési Minisztérium, Belügyminisztérium és a Nemzeti Erőforrás Minisztériumok közösen rendezték.



Az ünnepségen az egyes minisztériumok képviselőinek felszólalását követően a pályázat zsűriének elnöke, Dr. Rácz András Természetvédelemért felelős Helyettes Államtitkár értékelte a beadott 12 pályázatot, melyek 12 település civil, szakmai szervezetei és önkormányzatainak összefogásán alapult.

Az idén az Európa Unió Tájdíjának pályázatát a Kaptárkő egyesület nyerte meg. A második helyezést a váci pályázók kapták az önkormányzat és a Budapesti Corvinus Egyetem közös, Gyakorló Város programjával.

A második díjként szolgáló oklevelet a Városfejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság Elnöke, Gyombolai Péter Önkormányzati Képviselő vette át és a váci kiállítás előtt ismertette a vendégekkel a váci programot.
A díjátadón részt vett a program egyetemi vezetői, Dr. Csima Péter Tájvédelmi Tanszék vezetője és Illyés Zsuzsanna docens, valamint a program városi koordinátora Bíró György környezetvédelmi tanácsadó.

A kiállítás februárban még a várban megtekinthető, ezt követően a résztvevőknél kerül a 12 pályázatból készített anyag kiállításra. Terveink szerint Vácott a Föld Napja rendezvénysorozat keretében áprilisban rendezik meg az Európa Tájdíj kiállítást.

A pályázattal kapcsolatosan néhány gondolat:

Vác a Gyakorló Város Program, amivel a város és az egyetem közösen pályázott 193-ban kezdődött el a program, amit 1996 évben a Harmati Ferenc akkori alpolgármester és az egyetem dékánja együttműködési megállapodásként írtak alá.

A program, mely évről évre egy-egy tájépítész évfolyam szakmai gyakorlatát foglalta magában négy fontos elemből tevődött össze:

1. A város zöldterületeinek, természetvédelmi területeinek fasorainak felmérése. Erre példa a liget növényvilágának felmérése.
2. A város természetvédelmi területeinek, zöldterületeinek tájvédelmi tervezése. Erre példa a „Duna Park” tervezése
3. A város természetvédelmi területeinek építése, védelmének biztosítása. Erre példa a Gyadai réti pallós tanösvény kialakítása.
4. A város diákjainak (óvodásoknak, kisiskolásoknak) szóló környezeti nevelési kiadványok készítése. Erre jó példa a szelektív hulladékgyűjtést segítő kiadvány („Kukabanya”)

A programok tavasszal és ősszel a városháza szakembereinek és az egyetem oktatóinak előkészítése után egy-egy hétig tartanak több, mint 60 diák részvételével.

Az évek során a város lakói is csatlakoztak a programhoz, együtt lélegeztek az egyetemistákkal, segítették munkáikat.
A város óvodáiban egy-egy interaktív előadás erejéig kedvelt látogatók az egyetemisták, mint ahogyan sok középiskolás csatlakozott a Gyadai réti munkálatokhoz, vagy a Duna-parti pihenőhelyek kialakításához.
A pályázat egy mérföldkő volt, ami az eddigi munkáknak állított emléket, késztetett elgondolásra. Természetesen a program a pályázat befejeztével is folytatódik. Remélhetőleg, az egyetemisták, szakmai vezetőik segítségével újabb és újabb szakmai munkával fognak hozzájárulni a város polgárainak környezeti neveléséhez.

Bíró György

Megosztás
 




 










APRÓK

KÖZÉRDEKŰ

Mi Újság?

Írja meg,
s mi hírbe hozzuk!

Ha tud bármilyen
történésről, amiről
mi nem értesültünk
írja meg nekünk!

Hírmondó e-mail



   Beállítás kezdőlapnak |  Hozzáadás a kedvencekhez |  A lap tetejére  
   Impresszum |  Médiaajánlat |  Jogokról |  Adatkezelésről |  Chat szabályzat