Folytatódott a pontvadászat a női kézilabda élvonali bajnokságban, a VNKSE ezúttal a szintén a középmezőnybe tartozó Vasas vendégeként futott pályára, s a váci lányok megszerezték mindkét bajnoki pontot.
A női kézilabda NB I 20. fordulójában a DVSC Schaeffler ötgólos győzelmet aratott Szombathelyen, és a Vác is ugyanekkora különbséggel nyert a Vasas otthonában.
A VNKSE 23–18-as sikeréhez az Európa-bajnoki bronzérmes Csíkos Luca hét góllal, Csizmadia Fanni pedig tíz védéssel járult hozzá.
Jegyzőkönyv
K&H Liga, 20. forduló
Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 409 néző. V: Bátori, Szécsi Lantos.
Eredmény
Vasas – Váci NKSE: 18-23 (9-14)

VASAS: TÓTH NIKOLETT – Arany, Dombi 1, Kekezovity 1, Szilovics 1, ROMÁN 4 (1), OLÁH 5 (2). Csere: Mészáros (kapus), Nagy N. 2, Sápi 2, Varjas, Tóth Nikolett, Mihály 1, Csire, Fekete M. 1. Edző: Konkoly Csaba
VÁC: CSIZMADIA – Pálffy, Afentaler 3 (3), Varga E., CSÍKOS 7, KELLERMANN 3, Wald 3. Csere: Zaj (kapus), Pálmai 2, Kövér, KAJDON 4, Such 1, Pelczéder, Kurucz, Kacsó. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása: 10. perc: 3–3. 22. p.: 6–9. 26. p.: 9–10. 41. p.: 13–18. 51. p.: 16–19. Kiállítások: 6, ill. 6 perc, hétméteresek: 5/3, ill. 3/3

Mestermérleg
Konkoly Csaba: – Rangadóra készültünk, és az is volt foltokban, azon kell dolgoznunk, hogy támadásból és védekezésből egyaránt jól jöjjünk ki, ma a védekezés volt jó.
Horváth Roland: – Nehéz mérkőzésre számítottam, és az is lett. A múltkori vereség után félő volt, hogy a kevésbé fontosnak vélt mérkőzésekre nem pörög fel kellően a csapat, ez szerencsére nem történt meg.
Legközelebb, 18-án a szomszédvár, a tabellán egy hellyel előrébb álló Esztergom csapatának vendégeként fut pályára városunk csapata.
Fotó forrás: MTI/Vasas.hu
