Egymilliárd forintos kormányzati támogatásból épült Vácon a csónakház, melyet 2021 nyarán adtak át. Rétvári Bence a térség országgyűlési képviselője a Vác Online kérdésére elmondta, hogy a vízitúrázókat a versenysportot és az utánpótlást is egyaránt szolgáló beruházás egy második üteme kezdődhet meg hamarosan.
Ezúttal 1,1 milliárd forintos uniós támogatásból valósul meg a TOP Plusz programban a Dunakanyar aktív víziturizmusának fejlesztése, melynek keretében hét megállóhelyen korszerű, biztonságos, magas színvonalú infrastruktúrát, egyebek mellett csónakházakat hoznak létre a vízitúrázók számára. Ebből a forrásból fog jutni Vác számára is.
„Hat éve indult ennek a fejlesztésnek az első üteme, akkor jött létre ez a csónakház itt Vácon, és mellete Szobon is. Nagyon sikeres ez itt a Duna mentén, ezért döntött úgy a kormány, hogy egy második ütem is elindul, amely Vácot is érinti. Az 1,1 milliárd forintból ide is fog jutni a további bővítésre, akár a vízre szállást elősegítendő, akár a csónakok tárolását elősegítendő újabb fejlesztésekre. Fontos, hogy nem csak Vácon, nem csak egy helyszínen, hanem itt a környéken. Nagymaroson, Visegrádon és az Ipoly mentén is újabb és újabb fejlesztések lesznek, akár csónakházak építésével, akár a kapacitások bővítésével. Azért, hogy egyre többen tudjanak úgy dönteni, hogy egy csónakot kibérelnek, eveznek, akár egy hétvégére, egy napra, egy hosszabb időszakra, vagy rendszeresen edzésre lejárnak, és ezt sokkal kulturáltabb körülmények között tudják megtenni, mint mondjuk 7-8 évvel ezelőtt. Akkor sokszor rossz állapotú, omladozó vakolatú csónakházak álltak rendelkezésre, most viszont kulturált, 21. századi körülmények fogadják az ide látogatókat. Ezek közösségi helyé is váltak. Van, ahol büfé is van, terasz, ahol le lehet ülni enni, beszélgetni. Van, ahol tornaparkok vannak, edzeni is lehet, mert szabadtéri tornapark is rendelkezésre áll. Itt a Duna mentén nyilván nagyon nagy hagyománya van az előző sportoknak, nagyon sok kiváló versenyzőt, magyar bajnokot, olimpikont adott a Dunakanyar már a magyar versenysportnak. Abban bízunk, hogy ezen egyre jobb körülmények között újabb és újabb bajnokok fognak megszületni.” – fogalmazott Rétvári Bence országgyűlési képviselő.
Ma már szívesen kampányol Matkovich Ilona balliberális polgármester a csónakházzal, de nem volt ez mindig így. Néhány éve még a mára már megszűnőben lévő Momentummal karöltve tiltakoztak a megépítése ellen. A Momentum még molinót is kifeszített „Itt semmi nem épül” felirattal.
Matkovich Ilona pedig mint még képviselő arról beszélt, hogy sokaknak a zöld Duna-part tetszik és nem szeretné, ha itt csarnokok sorakoznának. Keddi posztjában pedig egyenesen azt állítja, hogy „A Csónakház továbbfejlesztését egy lakossági fórum támogatásával indítottuk útjára. A projekt most folytatódhat.”
Valójában uniós forrásból valósul meg TOP Plusz program keretében a beruházás. A Magyar Kajak-Kenu Szövetség sajtótájékoztatóján jelentették be április elején a Dunakanyar aktív víziturizmusának 1,1 milliárd forintos fejlesztését Tuzson Bence igazságügyminiszter, Vitályos Eszter kormányszóvivő, Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, Révész Máriusz, a Miniszterelnökség aktív Magyarországért felelős államtitkára, Nyikos András, projektvezető részvételével. Ezen az egyeztetésen nem Matkovich Ilona vett részt, helyette Kiss Zsolt alpolgármester képviselte a várost.