A novemberi testületi ülésen szó volt a lakásszámkorlátozásról, amit a Fidesz-KDNP szerint a laktanya területére is ki kellene terjeszteni, hogy a város élhető maradjon és ne váljon túlzsúfolttá. A baloldali többség azonban nem így döntött.
„A lakásszámkorlátozás egy fontos és jó döntés, mivel az itt élőknek és a majd ide költözőknek is fontos, hogy élhető maradjon a város és ne legyen túlzsúfolt, lehessen rendesen közlekedni. Viszont azért meg kell mondjam, kicsit úgy érzem, hogy két legyet egy csapásra és benne van az is, hogy a polgármester asszony gyerekének a konkurencia annyira ne legyen jelen a városban. Lehet, hogy nehéz eladni a lakásokat” – mondta el felszólalásában Szabó Csaba kormánypárti képviselő, akitől Matkovich Ilona rögtön el is vette a szót, azt követően, hogy Szabó megemlítette a polgármester gyerekét, akiről köztudott, hogy cégén keresztül rengeteg lakást épített és adott el az elmúlt években Vácon.
Néhány perccel később Szabó Csaba ismét szót kért és módosító javaslatokkal élt:
- a lakásszámkorlátozás a laktanya területén is legyen egy rendeltetési egység/400 négyzetméter, mint a környéken.
- A Horgásztó-Keszeg-Paduc utcák közötti részre is vonatkozzon az egy rendeltetési egység/400 négyzetméter lakásszámkorlátozás.
Szabó Csaba módosító javasalatait a főépítész nem fogadta be.
Szabó később hozzátette: „kezd Vác nagyon megtelni, nagyon sok az új beköltöző, amivel nincsen probléma, csak az infrastruktúránk nem fejlődik hozzá. Eddig is olyan helyekre költözhettek emberek, ahol nincsen rendes út, nincsen normális közmű, nincs közvilágítás. A felelős döntés az az, hogy a meglévő infrastruktúrával tervezünk, a váciakra nem engedünk rá egy óriási autó-és embertömeget, hanem megpróbáljuk a városunkat élhetővé tenni és élhetőnek megtartani.”
Matkovich Ilona ezt követően közölte, hogy sokan sokat dolgoztak már a laktanya beépítésének tervein. Megnyilvánulásából kitűnt, hogy az elkészült tervekkel meg van elégedve.
Ekkor szólalt fel a polgármesterrel egy oldalon lévő Ferjancsics László, aki köntörfalazás nélkül elmondta: a laktanya beépítési tervében azt lehet látni, hogy „az teljesen alkalmatlan, nem foglalkozik megfelelő módon a közlekedéssel, nem fért el benne megfelelő szélességben a buszmegálló, nem telepítettek kerékpárutat, a keresztutcáknak a szélessége nem elegendő arra, hogy a házak előtt legalább az egyik oldalon parkoljanak, valamint túlépített.”
Mokánszky Zoltán Fidesz-KDNP-s képviselő Szabó Csaba meglátásaira erősített rá, de még az ő módosító javasaltát is szigorította volna. „A laktanya területén nem 400, hanem 500 négyzetméterre módosítanám a beépíthető területi egységet” – mondta hozzáfűzve, hogy már csak azért is, mert a laktanya területén óriási nagy közműkiépítést kell megoldani.
„Az utóbbi időben is szembesültünk azzal, amikor a nagyobb esők voltak, hogy azt a lenti részt elöntötte a víz. Szó szerint térdig ért a víz a Híradó térnél. Befolyt a lakásokba, a házakba a víz. Nincs megoldva a vízelvezetés, a csatornahálózat gyenge. Ha a laktanya területét beépítik több száz lakással, mi fog ott történni? Higgyék el nekem, élhetetlen lesz és a környéken élőknek sem fog az tetszeni, ha a nyakukra megint több száz autót ráengednek. Megszűnnek a zöldterületek, parkolóhely is kevesebb lesz, autó meg rengeteg” – mutatott rá a részletekre Mokánszky.
Kárpáti-Kelemen Katalin kormánypárti képviselő is megerősítette, hogy „már jelentős a forgalom most is, és ha ez a beruházás megvalósul, az még jelentősebb forgalmat fog indukálni, gyalogos és gépjármű forgalmat is. Még mindig ott tartunk, hogy ott van az a forgalmas csomópont, ami már most is kinőtte magát. Én is azt tudom támogatni, hogy először rendezzük el az infrastrukurális viszonyokat, mert arra van most igazából szükség.”
Szádoczki Imre Fidesz-KDNP-s képviselő pedig arra hívta fel mindenki figyelmét, hogy a laktanya beépíthetőségével kapcsolatban felelősségteljes döntéseket kell hozni, így megelőzve a további nehézségeket.
A kormánypárti képviselők javaslatait a többségben lévő baloldal elkaszálta.