SZOROS MECCSEN A KISVÁRDA JAVÍTOTT A PRAKTIKER-VÁC ELLENI MÉRLEGÉN, OTT A KÉT BAJNOKI PONT

A női kézilabda élvonalban az utóbbi években hagyományosan közvetlen rivális a váci és a kisvárdai csapat, a két gárda szombati összecsapásán ezúttal a házigazdáknak jött ki jobban a lépés.

A Kisvárda hivatalos oldalán ezzel a felütéssel kezdődött a rangadó beharangozója:
Az elmúlt években nem sok babér termett élvonalbeli csapatunknak a Vác ellen. A legutóbbi kilenc egymás elleni találkozónk közül nyolcat a Duna-partiak nyertek, egy találkozó pedig döntetlenre végződött. Így szombaton arra készültünk, hogy kozmetikázzunk kicsit ezen a mutatón és végre győztesen hagyjuk el a pályát ellenük.

Nos, nagyon szoros és izgalmas mérkőzésen most összejött a negatív szériát megtörő győzelem a Kisvárdának, 10:12-es első félidő után 25:24-re alakították a végeredményt.

Jegyzőkönyv
Kisvárda, 500 néző, v.: Sándor, Szabó.
Kisvárda: Mátéfi – Akiyama 2/1, Karnik 8, Siska, Juhász, Sápi 3, Mérai 1. Csere: Graovac (kapus), Radojevics 4, Habánková, Trúnková 2, Bouti 1, Udvardi 1. Edző: Bányász-Szabó Valéria.
Vác: Pásztor – Diószegi 4, Ballai B. 4/1, Kuczora 7/3, Helembai 2, Marincsák 4, Schatzl Natalie 2. Csere: Csizmadi (kapus), Ferenczy 1, Kovács, Kovalcsik, Kurucz. Edző: Herbert Gábor.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 0-2, 10. p.: 3-3, 16. p.: 5-5, 20. p.: 7-6, 24. p.: 8-7, 29. p.: 10-11, 38. p.: 14-15, 43. p.: 16-16, 49. p.: 20-20, 54. p.: 23-22, 58. p.: 25-24.
Kiállítások: 6, illetve 0 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 6/4.