A KÜLSŐ RÁDI ÚTI VADGESZTENYEFASOR MEGMENTÉSÉÉRT IS DOLGOZNAK AZ EGYETEMISTÁK

Vác városa még az ezredforduló előtt együttműködési megállapodást kötött az akkori kertészeti egyetem tájvédelmi karával, azóta minden évben ellátogat hallgatók egy csoportja városunkba gyakorlati feladatra, ilyenkor az önkormányzat biztosítja az ellátásukat, ők pedig terveket készítenek a város elhanyagolt zöldterületeiről, javaslatokat dolgoznak ki, hogy mit is kellene tenni annak érdekében, hogy természeti értékeinket a következő generációknak megőrizhessük.

A héten újra itt ténykedik egy egyetemista csapat, akik ezúttal a külső Rádi útról leágazó bekötő úton lévő, helyi védettségű, ám alaposan megtépázott vadgesztenyefasor állapotát mérik fel, készítenek javaslatot a rehabilitációra, ezen kívül az idén is foglalkoznak a belvárosi közterületek fafelmérésével, továbbá a művelődési ház melletti rózsapark vonzóbbá tételére is készítenek ötletterveket.

Az ősz végén a hallgatók visszaérkeznek városunkba és az elkészült terveiket bemutatják a város szakembereinek és az érdeklődőknek.

A program koordinátorai:

  • Bíró György környezetvédelmi szakember,
  • illetve a Szent István Egyetem részéről dr. Boromisza Zsombor általános és stratégiai campus főigazgató-helyettes.