GYÖNYÖRŰEN VIRULNAK WICHMANN TAMÁS MUSKÁTLIJAI A SZOBI KAJAK-KENU CSÓNAKHÁZNÁL

Már több mint két és fél éve, hogy elhunyt a magyar kenusport legendája, a több megyei egyesület (DISE, Karakán) létrejötténél is bábáskodó Wichmann Tamás, akiről kevesen tudják, mennyire szerette a növényeket, virágokat, köztük is mindenekelőtt a muskátlit.

Mindezt azért említjük most, mert június 3-án igazán lélekhez szóló bejegyzést posztolt a közösségi médiában Hidvégi Vince, a Duna-Ipoly Sportegyesület edzője.

„Négy éve ezen a napon meglátogattam budapesti otthonában egyesületünk egykori elnökét, aki aznap reggel is büszkén dicsekedett a gondosan átteleltetett muskátlijaival. A róla elnevezett Wichman Tamás Vízi Sporttelepen egyesületünk sportolói azóta is nagy szeretettel gondozzák a tőle kapott muskátlitöveket, melyek most újra csodaszépen virágoznak. Bízunk benne, hogy a bajnok büszke ránk ezért is…”

Ribáry Zoltán