A jelenlegi nyugdíj két és félszerese a 2010-esnek, reálértéken is 48 százalékot emelkedett azóta, miközben a rezsivédelem, a rezsistop vagy az árréstop szintén a nyugdíjasokat segíti – hangsúlyozta a kulturális és innovációs miniszter az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
14. havi nyugdíj
A Magyar Nemzet összeállítása szerint 2025-ben több olyan kormányzati döntés született, amely jelentős anyagi segítséget nyújt a magyar családoknak.
Elfogadta az Országgyűlés szerdán a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló jogszabályt; a juttatást fokozatosan vezetik be, a nyugdíjasok 2026 februárjában a teljes összeg egynegyedét kapják meg.
„A kormány végleges döntést hozott a 14. havi nyugdíj bevezetéséről” – jelentette be Orbán Viktor a Facebookon. A részletek kidolgozása még folyamatban van, de a kabinet határozott szándéka, hogy a juttatás bevezetésre kerüljön.