CÉGINFÓ
HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

Mohácson is a váci evezősök jelentették a vészt Nyomtatás E-mail
Az idén a mohácsi sportcsarnok adott otthont a Magyar Evezős Szövetség által megrendezett Evezős Ergométeres Országos Bajnokságnak. Az immáron tizenhetedik alkalommal megtartott hagyományos, idénynyitó versenyen több, mint háromszáz sportoló vett részt. A február 24-én, szombaton délelőtt kezdődőtt és aznap délután befejezett viadalon a Vác Városi Evezős Club sportolói remekül szerepeltek.

A normálsúlyú férfiaknál a kétszeres világbajnok, dr. Haller Ákos és Pető Tibor dobogós helyezése előre borítékolható volt. Az első helyet ezúttal dr. Haller Ákos szerezte meg, míg a váci Pető Tibor második lett. A rajt-cél győzelmet aratott Haller mögött, a második helyen egyébként sokáig Erdélyi Zsolt tartózkodott, Pető Tibor azonban 1500 méternél megelőzte Erdélyit. A könnyűsúlyúak között szintén nem okozott nagy meglepetést Hirling Zsolt és Varga Tamás kitűnő szereplése. A világbajnok páros mindkét tagja egyéni legjobb eredményüket könyvelhették el. A megmérettetésen Varga Tamás bizonyult a legjobbnak, míg Hirling a második lett.

A férfiak könnyűsúlyú U23-as kategóriájában is jutott egy ezüstérem a váciaknak Galambos Péter révén, aki alig több, mint három század másodperccel maradt alul az FTC üdvöskéjével, Varga Tamás Csabával szemben.

A váciak nem tértek haza aranyérem nélkül Mohácsról. A legfényesebben csillogó érem Szabó Katalin nyakában utazhatott Vácra. A váci hölgy két riválisa – a szegedi Kónya Alíz valamint a hazai pályán indult Verőci Lídia – mellett saját magát is legyőzte, miután a 2006-ban felállított országos csúcsát nyolc másodperccel megdöntötte.

Az ergométeres országos bajnokságon valamennyi sportoló 2000 méteren teljesített, speciális gépeken.