|
Görög táncház és Szlovák karácsony: kisebbségi önkormányzatok programjai |
|
|
A Váci Görög Kisebbségi Önkormányzat szervezésében ismét Görög Táncház lesz a váci Madách Imre Művelődési Központban. A havi rendszerességgel megrendezendő összejövetel ezúttal december 13-án, kedden 18 és 21 óra között lesz. Azok is csatlakozhatnak, akik az eddigi alkalmakkor nem vettek részt. Tehát ezúttal is minden kedves táncra perdülni vágyót szeretettel várnak a szervezők! A belépés 500 forint.
A Váci Szlovák Önkormányzat pedig szombaton, december 17-én tartja a több, mint egy évtizedes múlttal bíró karácsonyi estjét. Ezúttal a pöstyéni Május folklór együttes hagyományőrző estjére várják az érdeklődőket.
Az együttes tagjai különböző korú, foglalkozású lelkes amatőrök. 1996 őszén alakult meg az együttes, sok fellépésük volt, többek között: Törökországban, Ausztriában, Angliában, Lengyelországban, Magyarországon, Brazíliában, Hollandiában). Műsorukban Szlovákia különböző régióinak énekei, táncai szerepelnek. Az együttesnek ének zene-és tánccsoportja van.
Mindkét rendezvényre várják az érdeklődőket!
|