Vác Online

KERESÉS

Támogatók:
 
Zollner Elektronik AG

IBM Data Storage Systems

Barna Party Kisvendéglő - Verőce

Toperini Ipari Park

Mahart PassNave Személyhajózási Kft.
 

Médiapartner:
 
DTV

 

CÉGINFÓ
HÍREK
ÁLLÁS
APRÓ
AUTÓ
INGATLAN
VENDÉGLÁTÁS
WEBÁRUHÁZ
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Zöld pont | Egészség | Sztár világ | EU-Kitekintő | Világjáró | Roland Garros 2011 | Szegények Ügyvédje | Befektetés

 
Ismét Farkas Pál lett a zeneiskola igazgatója Nyomtatás E-mail
A váci Bartók Béla Zeneiskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény vezetője ismét Farkas Pál (képünkön) lett a képviselő-testület csütörtöki, július 10-i döntése értelmében. Az igazgatói posztra pályázók közül már 2006. júniusában is az intézmény tanáraként, valamint a Váci Szimfonikus Zenekar vezetőjeként tevékenykedő Farkas Pálnak szavaztak bizalmat a képviselők. A döntés ellen azonban fellebezett a négy másik igazgató-aspiráns egyike, Verebélyi Ákos.


Az utóbbi jelölt a Pest Megyei Bírósághoz juttatta el panaszát, míg a képviselő-testület egyik tagja a Közép-Magyarországi Regionális Közigazgatási Hivatal Törvényességi Ellenőrzési és Felügyeleti Főosztályától kért állásfoglalást. Mindketten azt kifogásolták, hogy az Oktatási Közlönyben megjelent pályázati kiírással ellentétben nem vette figyelembe a képviselő-testület a döntésnél a közoktatás-vezetői szakvizsga meglétét, holott ezen bizonyítvány birtokosa a pályázati kiírás értelmében előnyt élvezet volna. Verebélyi Ákos azért tett panaszt a közigazgatási hivatal említett főosztályánál, mert az önkormányzat képviselő-testülete az intézmény igazgatójának megválasztásakor nem vette figyelembe, hogy Farkas Pálnak nincs közoktatás-vezetői szakvizsgája, szemben vele, hiszen ő 1999-ben szakvizsgát tett.

Az önkormányzat pályázati kiírása a következő elemeket tartalmazta: feltételként szerepelt a felsőfokú szakmai szakirányú végzettség és öt év szakmai gyakorlat pedagógus munkakörben, s előnyként fogalmazták meg a közoktatás-vezetői szakvizsga meglétét.

A beadványt a közigazgatási hivatala – egyeztetve az Oktatási és Kulturális Minisztérium illetékeseivel – a következő határozatot hozta: a pedagógus-továbbképzésről, a pedagógus-szakvizsgáról, valamint a továbbképzésben részt vevők juttatásairól és kedvezményeiről szóló 277/1997. (XII.22.) kormányrendelet 20. paragrafusának 2. bekezdése szerint: „2002 január 1-jétől kezdődően a nevelési-oktatási intézmény vezetői megbízatásánál – azonos feltétellel rendelkező pályázók esetén – előnyben kell részesíteni azt, aki rendelkezik pedagógus-szakvizsgával, amely egyenértékű a közoktatás-vezetői szakvizsgával. A képviselő-testület a fentiek értelmében és a közigazgatási hivatal állásfoglalása szerint jogszabálysértést követett el, amikor 2006-ban nem Verebélyi Ákos kinevezéséről döntöttek. A hivatal válaszát megkapva, 2006 novemberében a képviselő-testület nem értett egyet a törvényességi észrevételelt illetően és a pályázatot, valamint a döntési folyamatot törvényesnek nevezte.

A közigazgatási hivatal vezetője ezt követően azt kérte a Pest Megyei Bíróságtól, helyezze hatályon kívül Vác város önkormányzatának vonatkozó határozatát jogszabálysértésre hivatkozva, ugyanis a képviselő-testület – mint az megállaptást nyert – nem vizsgálta a Bartók Béla Zeneiskola igazgatójának kinevezése során, hogy a pályázók a hatályos jogszabály szerint pedagógus szakvizsgával rendelkeznek –e.

A bíróság a birtokában lévő dokumentumok alapján megállapította, hogy sem a pályázat előkészítését végző művelődési és oktatási bizottság, sem a képviselő-testület nem tudott ezen jogszabályi előírásról. A bíróság határozatát követően az a javaslat született – ekkor már 2007. szeptemberét írta a naptár - ,hogy a képviselő-testület ismételje meg a titkos urnás szavazást a Bartók Béla Zeneiskola magasabb vezetői állására vonatkozóan. Erről a javaslatról azonban úgy döntött a közigazgatási hivatal illetékese, hogy a bíróság által hatályon kívül helyezett önkormányzati döntés neghozatalát megelőzően értékelt pályázat nem tekinthető érvényesnek és eredményesnek, s megállapította: amenyiben újabb pályázati kiírás nélkül hoz a képviselő-testület a korábbi döntésével megegyező tartalmú, azaz Farkas Pál vezetői megbízatásáról szóló határozatot – a vonatkozó jogszabályi rendelkezésekről való tájékoztatást követően – ismét jogszabálysértést valósít meg. Megállapították ugyanakkor, hogy a bíróság ítéletére való tekintettel szükséges a Bartók Béla Zeneiskola intézményvezetői megbízására irányuló új pályázat kiírása és a pályázati eljárás lefolytatása. Szintén e határozattal egyidejűleg rendelkezett úgy a közigazgatási hivatal illetékese, hogy a képviselő-testület legfeljebb egy év időtartamra adhat megbízatást a közoktatási intézmény vezetésével kapcsolatos feladatok ellátására Farkas Pálnak. A váci képviselő-testület így is tett, s egy évre, 2008. augusztus 31-ig megbízta az igazgatói teendőkkel Farkas Pált, majd 2008. elején ismét pályázatot hirdetett a zeneiskola igazgatói posztjára a képviselő-testület.

A meghirdetett határidőig ketten nyújtották be pályázatukat: Farkas Pál és Verebélyi Ákos. A képviselő-testület a július 10-én, csütörtökön megtartott ülésen nagy többséggel ismételten Farkas Pált nevezte ki a Bartók Béla Zeneiskola Alapfokú Művészetoktatási Intézmény igazgatójának. A testület döntését megelőzően a megválasztott igazgató programját és személyét az iskola nevelőtestülete nagy arányban támogatta, csakúgy, mint a művelődési és oktatási bizottság. A csütörtöki testületi ülésen egyébként csak a végül nyertes Farkas Pál volt jelen, míg a másik pályázó nem.

Farkas Pál megbízatása 2013. július 31-ig szól. Információink szerint pedig még 2008-ban közoktatás-vezetői szakvizsgát tesz. A 277/1997. (XII.22-i) kormányrendelet 20. paragrafusának 5. bekezdése előírja, hogy 2010. január 1-től közoktatási intézmény vezetésére új megbízást csak az kaphat, aki rendelkezik pedagógus szakvizsgával, amely változatlanul egyenértékű a közoktatás-vezetői szakvizsgával.

Megosztás
 




 



Esküvőm.hu



APRÓK

KÖZÉRDEKŰ

Mi Újság?

Írja meg,
s mi hírbe hozzuk!

Ha tud bármilyen
történésről, amiről
mi nem értesültünk
írja meg nekünk!

Hírmondó e-mail





   Beállítás kezdőlapnak |  Hozzáadás a kedvencekhez |  A lap tetejére  
   Impresszum |  Médiaajánlat |  Jogokról |  Adatkezelésről |  Chat szabályzat