|
Újra beterjeszti leszavazott javaslatait a városanya |
|
|
Két meglévő önkormányzati rendelet módosítására tett javaslatot a decemberi képviselő-testületi ülésen dr. Orosz Ágnes, a Fidesz-KDNP Összefogás képviselője. Mindkét javaslattal kapcsolatban heves viták zajlottak az ülésen, s végül egyik előterjesztés sem kapta meg a szükséges szavazatot. A városanya a közelmúltban tartott sajtótájékoztatón beszélt a két elképzelésről.
|
|
A képviselő – mint az önkormányzat szociális és lakásügyi bizottságának tagja – két új támogatási forma bevezetésé szorgalmazta indítványában. Az egyik az úgynevezett születési támogatás, amely szociális rászorultság alapján járna azon váci lakosoknak, akiknek gyermekük születik. A másik támogatás pedig a gyógyszersegély lenne. Ez utóbbival a szociálisan rászorulóknak kívánna segítséget nyújtani a képviselő. A segéllyel az eseti gyógyszerkiadások csökkentését szeretné meggvalósítani dr. Orosz Ágnes. Mindkét javaslat az emberek szociális problémáira való odafigyelésről és a társadalmi szolidaritásról szólna – fogalmazott a városanya a sajtótájékoztatón.
A testületi ülésen a szocialista frakció tagjai közül többen átgondolatlannak és nem kellően előkészítettnek nevezték a két javaslatot. A jobboldali frakció ennek ellenére a következő, januári testületi ülésen is előterjeszti a javaslatokat.
Fördős Attila képviselő szintén a sajtótájékoztató keretében beszélt a váci Jávorszky Ödön Városi Kórház anyagi helyzetéről. A városatya szerint az önkormányzat fenntartásában működő egészségügyi intézménynél még mindig nincsenek egyensúlyban a bevételek és a kiadások.Fördős Attila bejelentette, hogy az ősz folyamán a kormánytól a kórház számlájára érkezett száznegyven-millió forint felhasználása kapcsán vizsgálatot kezdeményez, ugyanis az államtól kapott többlettámogatásból a szállítói tartozásállomány csökkentésére csak hatvanmillió forintot fordítottak – a képviselő információi szerint.
Ugyancsak a sajtótájékoztató keretében értékelte röviden az elmúlt évet Tomori Pál, a jobboldali Összefogás frakciójának vezetője. A képviselő úgy fogalmazott: igyekeztek nem nagyon belefolyni a politikai vitákba, de mivel ezt a baloldali képviselők nem értékelték, időnként kénytelenek voltak hevesebb stílusban megnyilvánulni az egyes kérdésekben.
|