Vác Online



KERESÉS

Támogatók:
 
Zollner Elektronik AG

IBM Data Storage Systems

Barna Party Kisvendéglő - Verőce

Toperini Ipari Park

Mahart PassNave Személyhajózási Kft.
 

Médiapartner:
 
DTV

 

CÉGINFÓ
HÍREK
ÁLLÁS
APRÓ
AUTÓ
INGATLAN
VENDÉGLÁTÁS
WEBÁRUHÁZ
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Zöld pont | Egészség | Sztár világ | EU-Kitekintő | Világjáró | Roland Garros 2011 | Szegények Ügyvédje

 
Két képviselő indítványa két témában Nyomtatás E-mail
Két indítvány beterjesztését tervezi Ferjancsics László és Makrai Zsolt a soron következő képviselő-testületi ülésen. A két városatya pénteken, március 19-én tájékoztatta elképzeléseiről a helyi sajtó képviselőit. Makrai Zsolt azon kisgyermekes szülőknek szeretne kedvezni, akik a belvárosi parkoló zónában található oktatási intézményekbe viszik gépkocsival csemetéiket.



A jelenleg érvényes szabályozás szerint reggel hét órától kell fizetni a parkolásért városunkban. A városatya azt szeretné indítványával elérni, hogy a Cházár András Többcélú Közoktatási Intézmény tagintézményeként a Zichy utcában működő Speciális Szakiskola előtt, valamint az Eötvös és a Tornyos Pál utca találkozásában lévő óvoda előtti közterületeken csak 8 órától kelljen fizetni a parkolásért, így a gyermeküket autóval szállító szülőknek nem kellene komoly összeget kiadniuk a parkolásért. A gesztus értékkel bíró kezdeményezés előzménye az volt, hogy ezzel a problémával megkeresték a két városatyát a lakosok.

Ferjancsics László pedig azt szeretné elérni indítványával, hogy az önkormányzat a jövőben csak olyan cégekkel, vállalkozásokkal kössön szerződést, amelyek ellen nem folyik felszámolási-, vagy csődeljárás és nem szerepel az Adó és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) fekete listáján.

A képviselő szerint előállhat ugyanis az a helyzet, hogy egy pénzügyileg instabil alapokon nyugvó gazdasági társaság, vállalkozás nem tudja teljesíteni a korábban, szerződésben rögzített kötelezettségeit, ami rendkívül veszélyes lehet. Ezt elkerülendő, Ferjancsics László javasolja, hogy az önkormányzat, valamint az önkormányzat fenntartásában működő intézmények illetékesei még a szerződések megkötése előtt vizsgálják az üzleti partner gazdasági helyzetét és ha felfedeznének bármilyen, folyamatban lévő hivatalos ejárás (felszámolási-, illetve csődeljárás) indítását, akkor ne kössön a város szerződést. A módosítás érintené az önkormányzat közbeszerzésekre vonatkozó szabályozását is.

A két városatya indítványairól a tervek szerint a március 25-i, képviselő-testületi ülésen döntenek.

Kép forrása: Vác Online Archívum (VOA)

Megosztás
 




 





APRÓK

KÖZÉRDEKŰ

Mi Újság?

Írja meg,
s mi hírbe hozzuk!

Ha tud bármilyen
történésről, amiről
mi nem értesültünk
írja meg nekünk!

Hírmondó e-mail





   Beállítás kezdőlapnak |  Hozzáadás a kedvencekhez |  A lap tetejére  
   Impresszum |  Médiaajánlat |  Jogokról |  Adatkezelésről |  Chat szabályzat