Vác Online



KERESÉS

Elismerés
 
 Média-díjban részesítette kollégánkat a PMRFK!
 

Támogatók:
 
Zollner Elektronik AG

BioTechUSA

hitelmindenkinek.hu





Barna Party Lovarda

Barna Party Kisvendéglő - Verőce

Keresőoptimalizálás

Toperini Ipari Park
 

Médiapartner:
 
 

CÉGINFÓ
HÍREK
Aktuális | Események | Térségi hírek | Kultúra | Egyház | Sport | Oktatás | Kék hírek | Látszódj VELÜNK! 2019

 
Így szerettesd meg gyermekeddel a vizet már kicsi korban! Nyomtatás E-mail
Tombol a nyár, a hőmérők higanyszála mind 30 vagy akár 35 fok feletti hőmérsékletet mutatnak, hát ki az, aki nem töltené minden idejét legszívesebben a strandon? Kisgyermekes szülőként azonban van egy-két dolog, amit nem árt, ha szem előtt tartasz, különösen akkor, ha csak ritkán tudtok hódolni a vizes szórakozásoknak. Összegyűjtöttünk néhány szakértői jó tanácsot, ha már pici korban szeretnéd megismertetni csemetéddel a vízparti örömöket!

Játsszatok!

Egyik legfontosabb szakértői tanács, hogy ismertesd meg a kicsit a nagy mennyiségű, medencényi vízzel: járd vele körbe a területet is, nézz szét vele együtt, fedezzétek fel a környékét a vízpartnak! Adj elég időt, hogy összebarátkozzon az új közeggel, játszatok először akár a sekélyebb vízben homokozó vödörrel, kislapáttal – a lényeg, hogy ne féljen a víztől! Ha túl gyors a tempó, előfordulhat, hogy később félelmei lesznek a mély víztől és a fulladástól, így légy nagyon türelmes. Ha elérkezettnek látja az időt, könnyen lehet, hogy magától kéri majd, menjetek mélyebb vízbe is. Ez az első építőköve annak, hogy később magabiztos úszó váljon a kicsiből. Ma már rengeteg vízi játék elérhető, érdemes ezekből is válogatni mértékkel.

Lélegezzetek!

Gyakoroljátok együtt, hogyan lehet a felszínen belélegzett levegőt minél hatékonyabban kihasználni a víz alatt is! Ez nem csak magabiztossá teszi majd a gyerkőcöt, de rendszeres gyakorlással a tüdőkapacitása is növekedni fog. Úszáskor – de valójában bármilyen sport során – ez elengedhetetlen! Vegyetek a felszínen nagy levegőt az orrotokon keresztül, majd a víz alatt a szájatokon keresztül engedjétek ki fokozatosan – mutasd meg neki, csináljátok együtt!



Merüljetek!

Ha sikerült jól elsajátítani a fentieket, kezdhetitek a víz alá merülést azzal, hogy közösen megkeresitek a medence aljára merült játékokat! Érdekesebbé teheti a rövid expedíciót, ha beszerzel előre egy-egy úszószemüveget, így a kicsi a saját szemével is megtapasztalhatja, hogy nincs mitől félni odalenn – egészségügyi szempontból pedig vitathatatlan az úszószemüveg rendszeres használata, ha merülni készültök, nem csak a gyereknek, neked is!

Lebegjetek!

Ha már nem fél a kicsi a víz alatti világtól, bátran belekezdhettek az úszástanulásba – először is azzal, hogy megmutatod, megtanítod neki, hogyan bízza rá magát teljesen a vízre. Feküdjetek közösen a víz felszínére, és lebegjetek – amint azt látja, hogy az ő felnőtt apukáját/anyukáját is megtartja a víz, ő is bátrabb lesz. Közben eleinte foghatjátok egymás kezét is, nagyobb lesz a biztonságérzete. Ha ez még túl korainak bizonyul, állj magad a medence aljára (természetesen csak olyan mély vízben, amiből még a felsőtested kivan), és magad elé tartott karjaidban „lebegtesd” csemetédet – így könnyebb lesz az előző technikára rávenni, ha kissé félős az apróság.

Ezek után sokkal könnyebb lesz bármely úszástechnika megtanulása a gyerek számára – a vízzel való barátkozás során pedig légy vele nagyon türelmes: az ilyen hozzáállással egész életére kiható jó tapasztalata és élménye lehet majd a vízzel!
Megosztás
 




 










APRÓK

KÖZÉRDEKŰ

Mi Újság?

Írja meg,
s mi hírbe hozzuk!

Ha tud bármilyen
történésről, amiről
mi nem értesültünk
írja meg nekünk!

Hírmondó e-mail



   Beállítás kezdőlapnak |  Hozzáadás a kedvencekhez |  A lap tetejére  
   Impresszum |  Médiaajánlat |  Jogokról |  Adatkezelésről |  Chat szabályzat