A Március 15-e tér – Hajnik Pál utca sarkán lévő üres telek és a hosszú évek óta omladozó fal megújul. A fejlesztés célja, hogy a terület biztonságosan látogatható legyen a váci lakosok és a turisták számára, és hogy olyan új funkciók jelenjenek meg rajta, amelyek a közösség igényeire reagálnak.
A tervezés során az önkormányzat hangsúlyt fektet a lakosság véleményének megismerésére, beépítésére is.
Kérdőív segítségével szeretnék jobban megismerni, hogyan használják a váciak a köztereket, valamint milyen igények és elképzelések kapcsolódnak a fejlesztendő területhez.
A beérkező válaszok hozzájárulnak ahhoz, hogy a kialakuló tér mindenki számára élhető, vonzó és szerethető közösségi hellyé váljon.
A hivatalos városházi honlapon elérhető kérdőív kitöltése körülbelül 10–15 percet vesz igénybe, és anonim módon történik. A kitöltés határideje: 2026. május 20. A kiértékelést a tervezők végzik, a Betegápoló Irgalmasrend megbízásából.
