A Mi Hazánk Mozgalom váci országgyűlési képviselőjelöltje, Páli Jenő múlt hét csütörtöki sajtótájékoztatón jelentette be, hogy sikeresen összegyűjtötte az induláshoz szükséges ajánlásokat. Elmondása szerint három és fél nap alatt meglett az induláshoz szükséges 500 aláírás, végül azonban közel 800–900 ajánlást gyűjtöttek össze a választókerületben.
A Tisza Párt váci jelöltjét, Szimon Renátát érintő rád-i „támadás” ügyét is érintette sajtótájékoztatóján. Lapunk kérdésére a jelölt úgy fogalmazott: a történet álhírnek bizonyult, miután Szimon Renáta a rendőrségi tanúvallomásában maga is cáfolta, hogy megtámadták volna.
Páli Jenő külön köszönetet mondott a párt aktivistáinak, támogatóinak és szimpatizánsainak, akik standolással és ajánlások gyűjtésével segítették a kampány kezdetét. Tapasztalata szerint a kitelepülések során sok választóval tudtak személyesen beszélni, és kiemelte, hogy fiatalok is érdeklődnek a párt iránt, még olyanok is, akik még nem szavazhatnak.
A jelölt egyben meghívta a választókat a március 6-ára meghirdetett váci rendezvényre, amelyet a Madách Imre Művelődési Központban tartanak este hat órától. Az eseményen a Mi Hazánk elnöke, Toroczkai László országjárásának részeként tart előadást. Páli Jenő rövid bemutatkozó beszédben ismerteti majd helyi programját, amelyben többek között a város felújítási terve, a közbiztonság javítása, valamint a kulturális, egészségügyi és turisztikai fejlesztések szerepelnek. Emellett kutatás-fejlesztési, innovációs és űrkutatási témákat is érinteni kíván.
A Vác Online arra vonatkozó kérdésre, hogy miképp kommentálja, hogy a Nézőpont Intézet 8 százalékra mérte a pártot Páli úgy fogalmazott: a párt támogatottsága szerinte emelkedőben van. Bár egyes intézetek 8 százalék körül mérik a Mi Hazánkat, állítása szerint a párt saját mérései már 10 százalék feletti támogatottságot mutatnak, ami szerinte akár kétszámjegyű választási eredményt is előrevetíthet.
Lapunk azt is megkérdezte, miképp kommentálja a Tisza Párt jelöltje Szimon Renáta és Magyar Péter állítását arról, hogy megtámadták a jelöltet Rádon, miközben Szimon Renáta ezt maga cáfolta meg a rendőrségi tanúvallomásában. Páli Jenő úgy reagált az esetre, hogykiderült: a korábban említett támadás nem történt meg, akkor azt szerinte álhírként kell kezelni, és nincs további kommentárja az ügyhöz.
„Azon nem lepődtem meg, hogy a tiszások ilyen álhírrel álltak elő. Ő maga is elismerte, hogy nem történt meg. Nekünk olyan nagyon nincs mit ezen kommentálni” – zárta rövidre lapunknak adott válaszát.
