„A művészetek összefonódása, avagy hogyan fér meg egymással a hagyományos és a modern.” Ezzel a projektcímmel bonyolított le sikeres pályázatot a Minden morzsa számít Egyesület a Nemzeti Tehetség program keretében.
A túlnyomórészt a Boronkay középiskolába járó diákok részvételével megvalósult programban lehetőség nyílt fafaragó-, fazekas-, bőrműves-, 3D nyomtató-, lézergravírozó-, hidegkovácsoló- és CNC marógépkészítő szakkörön részt venni.
A cél az volt, hogy a résztvevők ismerjék meg a múlt néhány „szakmáját”, foglalkozását, amely a mindennapi háztartások tárgyalkotó tevékenysége volt, és kapjanak bepillantást a jelen/jövő tárgyakat létrehozni tudó technológiájába – mindezt úgy, hogy ők maguk is részesei ezen tevékenységeknek.
A végtermékek mustrájánál összehasonlíthatták esztétikai szempontból a faragott, a 3D nyomtatott és a lézergravírozott ostornyelet, valamint technológiai szempontból ezeken túl még a fazekas szakkörön megformált, majd a festés és mázazás után kiégetett edény illetve a hidegkovácsolással készített vas gyertyatartó keménységét is összehasonlíthatták.
Lehetőség nyílt egy két napos szakmai kirándulás keretében Székesfehérváron bepillantani egy kézműves egyesület életébe, amely ezen túlmenően kulturális élményekkel is gazdagította a fiatalokat.
A szakkörök mellett a játék sem maradt ki a foglalkozások utolsó perceiből, hiszen a résztvevők az általuk – darabjaiból – összerakott okosasztalon szórakozhatták ki magukat tevékenységük lezárásaként.