NŐI KÉZILABDA ÉLVONAL: TISZTES HELYTÁLLÁS A FERENCVÁROS ELLENI BAJNOKI MÉRKŐZÉSEN

Kisebb szünet után kedden este – a köztelevízióban élőben közvetített meccsen – lejátszotta újabb bajnokiját a női kézilabda élvonalban a Praktiker-Vác, hazai pályán, az FTC-Rail Cargo ellen, s végeredményben tisztes helytállásként értékelhető a teljesítmény.

A félidőben 10:14-es állással mentek pihenni a csapatok, s a váci lányok a második felvonásban is tisztes ellenállást tanúsítottak a nemzetközileg is élcsapatnak számító ellenféllel szemben, sikerült egy számjegyen tartani a különbséget, 21:30 lett a vége.

FOTÓ forrás: FRADI.hu

Gólszerzők: Kuczora 12 (7), Marincsák 3, Diószegi 2, Helembai 2, Ballai A. 1, Ballai B. 1, ill. Bölk 4, Kukely 4, Kisfaludy 4, Klujber 3, Papp 3, Stolle 3, Szöllősi-Zácsik 3,
Szucsánszki 2, Hársfalvi 2, Márton 2.
A tabellára tekintve az látszik, hogy ismét összejöhet a nemzetközi kupaszereplést érő helyezés városunk csapatának, hiszen ugyanannyi pontja van a gárdának az 5. helyen mint a negyedik Mosonmagyaróvárnak, a többi közvetlen rivális pedig nincs karnyújtásnyi közelségben.

1. Győri Audi ETO KC 19 18 – 1 618-433 36 pont
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 16 2 – 594-429 34
3. DVSC Schaeffler 17 11 2 4 501-437 24
4. Motherson Mosonmagyaróvár 16 9 2 5 488-435 20
5. Praktiker-Vác 17 9 2 6 458-449 20
6. Alba Fehérvár KC 16 7 2 7 401-440 16
7. Siófok KC 16 7 1 8 433-433 15
8. MTK Budapest 17 6 2 9 456-452 14